LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 10 Jūnijs 2016 15:42

Maltā piestāja “Dragoon Ride” tehnikas vienības

Maltā piestāja “Dragoon Ride” tehnikas vienības Foto: Madara Ļaksa

6. jūnijā Rēzeknes novadu šķērsoja ASV 2. kavalērijas pulka mācību marša “Dragoon Ride II” pirmās 200 tehnikas vienības, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Stryker”, militārās apvidus automašīnas un smagās automašīnas, kas dodas uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās “Saber Strike 2016”. Mācību marša laikā daļa no kolonnas piestāja Maltā, kur vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku, kā arī uzspēlēt draudzības futbola spēli pret karavīriem.

“Dragon Ride” divos dažādos maršrutos veic vairāk nekā 2400 kilometrus, šķērsojot sešas valstis, no Vācijas līdz Igaunijai, kur notiks starptautiskās mācības “Saber Strike 2016”. ASV karavīri, braucot garajā ceļā, piestāja dažādās vietās, lai apkārtnes iedzīvotājiem būtu iespēja aplūkot militāro tehniku. Kaujas mašīnas bija raisījušas arī maltēniešu interesi – iedzīvotāji steidza aplūkot tehniku un nofotografēties kopā ar ASV karavīriem.

Kamēr vieni apskatīja militāro tehniku, Maltas futbola kluba “Saules puikas” sportisti draudzības futbola spēlē mērojās spēkiem ar ASV karavīriem. Aizraujošā cīņā pārāki bija mājinieki, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 7:4. Kā pēc spēles smaidot teica maltēnieši, šī uzvara noteikti tiks ierakstīta vēsturē, jo tā ir pirmā reize, kad Maltas komanda uzvar ASV futbola “izlasi”. Pēc tradicionālā futbola spēles, Maltas sportistiem bija iespēja apgūt pamatiemaņas amerikāņu futbolā.

Lai nokļūtu Maltā, tehnikas vienības bija mērojušas ceļu no Daugavpils. Kā uzrunā Daugavpilī uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, tik plaša militārās tehnikas pārvietošanās ir Latvijā vēl nebijis notikums. ““Dragoon Ride” brauciens, kad Latviju šķērso ASV pulks, ir notikums, kas uzskatāmi un nepārprotami parāda ASV iesaisti un ieinteresētību mūsu valsts un visa reģiona drošības stiprināšanā,” sacīja ministrs.

FOTOGALERIJA

 

Lasīts 2239 reizes

Tuvākie pasākumi

Okt
1

15:00 01.10.2021 - 18:00 20.10.2021