LT Stable - шаблон joomla Книги
Izglītība

Izglītība

No maza grauda spēj nobriest smaga vārpa, tāpat sākotnēji necila ideja var pārtapt notikumā un svētkos! Šogad tos noteikti svinēja Maltā un daudzviet Latgalē, kad Latgales kongresa dienas programmā 27. aprīlī viens no pasākumiem bija arī Maltas Bērnu un jauniešu centra organizētā dubultkonkursa “Tāva sāta myužam svāta” uzvarētāju godināšana. Pasākuma tiešsaistes formāts neļāva izbaudīt ierasto apbalvošanas prieku un pie dāvanām bērni un viņu konsultanti tiks vien vēlāk, taču – speciālbalvu klāsts un pasākuma vēriens atsver visas neērtības.

Šī gada februārī Maltas Bērnu un jauniešu centrs izsludināja literāro un vizuālo darbu konkursu, veltītu saviem novadniekiem – rakstniecei Veronikai Tenčai-Goldmanei un māksliniekam Jurim Gaigalam un viņu radošajam devumam. Tajā piedalīties varēja līdz 11. aprīlim. PALDIES katram, kurš veltīja laiku šiem konkursiem un tādējādi pagodināja gan mūsu novadnieku piemiņu, gan arī paplašināja savu redzesloku!

Līdz 11. aprīlim bērni, jaunieši un pieaugušie aicināti piedalīties literāro un vizuālo darbu konkursā “Tāva sāta myužam svāta”.

Neskatoties uz to, ka zemi vietām vēl klāj sniegs, gaisā jau smaržo pavasaris, saulīte spīd spožāk un no debesīm atskan gājputnu klaigas. Jau atlidojuši pirmie strazdi un lūkojas pēc mājvietām. Lai piedalītos šajā dabas pamošanās procesā Maltas BJC pirmo reizi rīkoja būrīšu apgleznošanas akciju "Apglezno putnu būrīti". Akcijā piedalījās 25 ģimenes, kas atsaucās uz pavasarīgās idejas realizēšanu. Katrs apgleznotais būrītis ir īsts mākslas darbs, ko mājās paveica bērni kopā ar saviem vecākiem un vecvecākiem.

Paldies visiem, kas piedalījās akcijā un, kas dalījas ar savas ģimenes rosīgi pavadīto laiku, radot krāšņas mājvietas putniņiem.

Paldies Maltas pagasta darbiniekiem Igoram Sorokinam un Ģenādijam Tarakanovam par sarūpētajiem būrīšiem.

Vērojot lielo iedzīvotāju atsaucību, būrīšu veidošanas akciju iedibināsim kā tradīciju Putnu dienu svinēšanā. Apgleznotie putnu būrīši tika izvietoti pa Maltas teritoriju, akcijas dalībnieku norādītajās vietās.

Inta Bule, Maltas bērnu un jauniešu centra metodiķe.

Ar zināšanām vien nepietiek, tās ir jāliek lietā.

 Ar vēlēšanos vien nepietiek, ir jādara.

 (J.V. Gēte)

Rēzeknes novada speciālajā pamatskolā regulāri notiek dažādiem mācību priekšmetiem veltītās nedēļas. Šo pasākumu īstenošana nav apstājusies arī šajā sarežģītajā pandēmijas laikā, kas ir izaicinājums gan skolēniem, gan pedagogiem.

Šī gada janvāri un februārī notika atklāto nodarbību cikls matemātikas  stundās „Es esmu pētnieks!” ar mērķi popularizēt lietpratības nozīmi praktiskajās situācijās bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Vienlaikus bija uzdevums ievērot drošības pasākumu kopumu, kas atbilstu ārkārtējās situācijas prasībām.

Tuvākie pasākumi

No events found