LT Stable - шаблон joomla Книги
Sports

Sports

19. jūlijā noslēdzās Rēzeknes novada atklātais 2020. gada šaha čempionāts ar reitingu līdz 1600. Pirmais klasikas turnīrs Maltā sapulcināja 27 dalībniekus no Rīgas, Daugavpils, Baldones, Rēzeknes pilsētas un novada. Trīs dienu cīņas aizritēja ar laika kontroli 30 minūtes katram līdz partijas beigām plus 30 sekundes par katru gājienu. Trešdaļai jauniešu bija iespēja uzlabot savu FIDE standarta reitingu, pārējiem to iegūt pirmo reizi, bet dažiem pacelt savu sporta klasi.

Par čempioni ar 6 punktiem kļuva daugavpiliete Sofja Vasiļjeva. Vicečempiones godā ar 5 punktiem rēzekniete Jekaterina Smirnova, kura tikai pēc papildus rādītājiem apsteidza daugavpiliešus Timofeju Macuku – viņam 3. vieta kopvērtējumā, Jegoru Andruseviču – viņam kauss par I vietu z-18 kategorijā, un rēzeknieti Lauri Lazovski – II vieta z-18. Trešais labākais rezultāts zēniem grupā līdz 18 gadiem rīdziniekam A.Adamovičam – 4,5 punkti. Vēl speciālbalva kā labākajam Rēzeknes BJSS pārstāvim tika Edvardam Gaidim (4 punkti). Jāatzīmē L.Lazovskis, kurš ne tikai palielināja savu reitingu par 89 punktiem, bet arī izpildīja pirmo normu uz 1. sporta klasi.

Labākais meiteņu rezultāts Rīgas šaha skolas pārstāvei Laumai Mieriņai, otrā vieta šajā kategorijā Žanetei Klušai (Rēzeknes BJSS). Abām meitenēm pa 4 punktiem. Par puspunktu mazāk maltietei Kristīnei Gruznovai (Rēzeknes novada sporta skola) un 3. vieta meiteņu vērtējumā. Visi minētie šahisti tika apbalvoti ar kausiem un diplomiem.

Diemžēl šoreiz izpalika balvas pasniegšana labākajam senioram, jo šajā kategorijā nebija dalībnieku. Un labākās dāmas tituls tika vienīgajai pārstāvei šajā vērtējumā – rēzeknietei Nataļjai Sorokinai (2 punkti). Cerams, ka nākamajos turnīros piedalīsies vairāk mūsu reģiona pieaugušo šahistu ar reitingu līdz 1600.

Pateicība organizatoriem – Rēzeknes novada BJSS un galvenajam tiesnesim Anatolijam Jasinskim (FIDE arbitra kategorija).

Aleksandrs Vasiļkovs,

sacensību galvenā tiesneša vietnieks, nacionālais arbitrs, Rēzeknes BJSS šaha treneris

Sestdiena, 04 Jūlijs 2020 07:37

Dainis Viļums – senioru šaha čempions

21. jūnijā Rēzeknes Šaha klubā notika 2020. gada pilsētas atklātais senioru čempionāts. Regulāro turnīru organizēja pilsētas domes Sporta pārvalde. Sacensībās, kuras aizritēja sešās kārtās ar ātrā šaha laika kontroli, piedalījās šahisti vecumā no 50 gadiem no Rēzeknes, Valmieras, Salacgrīvas, Vērēmiem un Maltas.

Desmit vīru konkurencē labākais pēc papildus radītāja bija maltēnietis Dainis Viļums ar 5,5 punktiem. Tikpat daudz punktu nacionālajam meistaram no Salacgrīvas Aivaram Skujam, kuram tika vicečempiona gods un sudraba medaļa. 3. vieto un bronzas godalgu ar 3,5 punktiem negaidīti, startējot no septītās pozīcijas pēc reitinga, nopelnīja 90 (!) gadus vecs šahists, rēzeknietis Timofejs Putilo. Bravo sirmgalvim, kurš kārtējo reizi parādīja, ka šahu var spēlēt jebkurā vecumā!

 

Aleksandrs VASIĻKOVS,

sacensību direktors, nacionālais arbitrs

(Foto un informācija no Šaha federācijas mājaslapas)

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) 90. kongresā, kas no 27. līdz 29. februārim notika Abū Dabī (Apvienotajos Arābu Emirātos), apstiprināti daudzi titulu pieprasījumi. Patīkami jaunumi ir arī Latvijas Šaha federāciju.

FIDE arbitra (FA) kritērijus izpildījuši un titulus saņēmuši Visvaldis Gercāns (Sigulda) un Anatolijs Jasinskis (Malta).

Anatolijs uzsāka tiesneša darbu šaha jomā 20. gs. 90. gados, kad kļuva par šaha tiesneša palīgu Pēterim Šostakam. 2018. gadā viņš nokārtoja eksāmenu un kļuva par nacionālās kategorijas tiesnesi.

Anatolijs pieteikumā redzams FIDE arbitru seminārā un Eiropas jauniešu čempionātā (piedalījās 45 valstis), kas abi notika 2018. gada augustā, trīs turnīri 2019. gadā – Tāla memoriāls rapidā, Tāla memoriāls blicā (abos turnīros piedalās 25 valstis) un RTU Open A turnīrs (piedalās 39 valstis). Visi notika Rīgā.

Sagatavoja Pēteris Šostaks

Īsi pirms Ziemassvētkiem, nu jau otro reizi Rēzeknes novada Maltā, notika Latgales atklātais Komandu čempionāts šahā. Piedalījās sešas vienības ar pārstāvjiem no Rēzeknes pilsētas un novada, no Daugavpils pilsētas un Balvu novada.

1 lapa no 7

Tuvākie pasākumi

Jūl
29

11:00 29.07.2020 - 14:00 16.08.2020

Aug
23

23.08.2020 15:00 - 19:30