LT Stable - шаблон joomla Книги
Sports

Sports

2023. gada 13.-18. martā, Rīgā, Banku augstskolas telpās notika Latvijas jauniešu čempionāts klasiskajā šahā, kurā piedalījās 117 zēni un meitenes. Sacensības tika aizvadītas sešās vecuma grupās no U-8 līdz U-18 gan zēniem un meitenēm.

Zēni spēlēja pēc riņķa sistēmas pa 10 finālistiem katrā vecuma grupā, savukārt meitenēm formāts bija atšķirīgs dalībnieču dažādā skaita dēļ. Sacensības visās vecuma grupās tika spēlētas ar laika kontroli 90 minūtes partijai katram dalībniekam + 30 sekundes par katru izdarīto gājienu. Visās grupās tika skaitīts starptautiskais klasiskā šaha reitings.

No Rēzeknes novada Sporta skolas piedalījās divas meitenes no Maltas vidusskolas - 8.a skolniece Kristīne Gruznova (G-16) un Maltas vidusskolas 5.a skolniece Miroslava Nagle (G-12).

Pirmdiena, 27 Februāris 2023 09:02

Kristīne Gruznova nacionālās kategorijas tiesnese

2023. gada 17. februārī Maltas vidusskolas 8.a klases skolniece Kristīne Gruznova nokārtoja nacionālās kategorijas tiesneša eksāmenu. Bija jāatbild uz biļešu jautājumiem par šaha noteikumiem, šaha programmu sacensību rīkošanai un jāparāda zināšanas tiesnešu darbā.

Sestdien, 18. februārī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notika Reģionālais ģimeņu komandu turnīrs “Šaha Pasaule VII”. Sacensībās piedalījās piecpadsmit komandas no Rēzeknes pilsētas un novada.

Reģistrācijas laikā dalībnieki baudīja organizatoru sagatavotos karstos dzērienus un saldumus. Spēles aizritēja ļoti draudzīgā gaisotnē. Komandas divu cilvēku sastāvā aizvadīja 5 spēles pēc FIDE noteikumiem ar ātrā šaha laika kontroli 10 minūtes plus 3 sekundes par gājienu.

27. janvārī pirmo reizi Rēzeknes novada vēsturē norisinājās pasākums "Rēzeknes novada SPORTA LAUREĀTS 2022". Labākie novada sportisti tika godināti desmit nominācijas. Svinīgais pasākums norisinājās Maltas Kultūras namā.

4. decembrī Rēzeknes Sporta pārvaldes un Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas sporta zālēs norisinājās Rēzeknes atklātā Kausa izcīņa volejbolā sievietēm. Pirmās spēles sākās plkst. 9.00, fināliem noslēdzoties vien pēc plkst. 19.00.

Sacensības notika pēc spēkā esošiem FIVB volejbola noteikumiem ar samazinātiem spēļu garumiem – spēles ilgums bija 2 seti līdz 21 punktam ar divu punktu pārsvaru (neizšķirta gadījumā trešais sets līdz 15 punktiem). Uzvara ar rezultātu 2:0 tiek vērtēta ar 3 punktiem, ar rezultātu 2:1 – ar 2 punktiem, zaudējums ar rezultātu 1:2 – ar 1 punktu, ar 0:2 – ar 0 punktiem