LT Stable - шаблон joomla Книги
Kultūra

Kultūra

Šogad tieši Latgalē valsts svētkus svinējām uz balti saplaukušas zemes fona, jo sniegs zemītei bija uzgūlies skaisti vieglā kārtā, simboliski ļaujot pašiem “atstāt pēdas” un novērtēt to, ko citi ir paveikuši. Svētku afiša vēstīja, ka Maltā 18. novembrī būs pagasta darbīgo ļaužu tradicionālā sveikšana, vietējo kolektīvu koncerts un Santas Sāres koncertstāsts “Latvija četros gadalaikos”. Taču par svētku noskaņas kodolu kļuva Maltas Goda pilsoņa nosaukuma atjaunošana (pēc 14 gadu pārtraukuma) un fotogrāfiju izstādes “Latgales baltajos lielceļos sastaptie” atklāšana. Katrs izvēlējās sev tuvāko pasākumu…

Mēs katrs esam saknes kamols,

Kurš dzīvē ripo  savu ceļu,

Bet, atskatoties senču saknēs,

Mēs esam vienā kamoldzīslā.

(Līga Tulinska)

 

Ir kļuvis par tradīciju novembrī Maltas vēstures muzejā organizēt dzimtu pētnieku pasākumus ciklā “Tuvāk saknēm”. Tajos maltieši vai cilvēki, kuri ir dzimuši Maltā, kuriem senču saknes ir Maltā vai tuvākajā apkārtnē, prezentē savus pētījumus par dzimtām. Tajos tiek pāršķirstītas dzimtu lappuses, uzzinām vairāk par cilvēkiem, izcilām personībām, par tradīcijām ģimenēs, stāstus un leģendas, notikumus, kas ir arī spilgtas laikmeta liecības. Katra tāda iepazīšanās ir bagātināšanās.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, kas ir arī Polijas neatkarības diena, savu poļu dzimtas pētījumu prezentēja Anatolijs Pavļukevičs.

Iespēja uzklausīt Anatolija dzimtas pētījumu bija iespēja pārliecināties par cilvēka pamatīgumu, par nopietno attieksmi pret jebkuru veicamu darbu. Sakņu spēks stiprinājis Anatoliju, veicot apzinīgi un kārtīgi darba pienākumus, pelnīti saņemot Maltas Goda pilsoņa nosaukumu. Tāpat apbrīnas vērts ir pamatīgais pētījums.