LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 16 Decembris 2019 09:59

In memoriam Viktors Šmaukstelis (25.12.1955. -13.12.2019)

Nevar pazust tas, ko mīli,

Nezūd darbs, kas krietni veikts,

Arī tad, ja mūža gājums

Šķiet pārāk negaidīti beigts...

Aust balta 13.decembra diena, šoreiz lakatā melnā. Raud debesis, un raud dvēseles un mūsu sirdis par skaudru un neaptveramu ziņu - pa varavīksnes tiltu devies Maltas pagsta pārvaldes un Pušas pagasta pārvaldes zemes ierīkotājs. Projām, projām pār aizsaules slieksni, dzīve aizsāktā lēni mūžībā kāpj. Un nav mums vārdu, kas izsacīt spētu, ko jūt sirdis…

Viktors Šmaukstelis piedzima tieši Ziemassvētkos - 1955.gada 25.decembrī Paulīnas un Vladimira Šmauksteļu ģimenē. Piedzima Maltas slimnīcā pirms 63 gadiem.

Savas skolas gaitas viņš uzsāka 1962.gadā Maltas vidusskolā, kur arī ir ieguvis vidējo izglītību. Tam sekoja mācības Latvijas profesionālās izglītības Rēzeknes Tehniskajā skolā Nr.4., kur apguvis Pienrūpniecības iekārtu uzstādītāja un regulētāja prasmes.
Savas darba gaitas viņš uzsāka 1978.gadā - divus gadus bija kluba “Garkalnu klubs” direktors. Tam sekoja mākslinieka un noformētāja darbs Maltas Kultūras namā.
Paralēli šiem darbiem Viktors strādāja arī Maltas pienotavā, kur pavisam kopā nostrādāti 15 gadi. Tieši šajā darba vietā viņš arī satika savas dzīves lielo mīlestību Mārīti, kuru apprecēja 1985. gada 29. jūnijā. Šajā ģimenē piedzimuši divi bērni - meita Gunta un dēls Armands.

2017.gada 28.jūlijā oficiāli ģimenē ienāca vēl viena meita Ilze - dēla sieviņa, bet 2018.gada 30.jūnijā Viktors kļuva par dzediņu burvīgam puisēnam vārdā Kristers.

Kopš 1994.gada Viktors sāka strādāt Latvijas Republikas Valsts Zemes dienesta Rēzeknes nodaļā. No 2013.gada līdz sava mūža beigām strādāja Rēzeknes novada pašvaldības Maltas pagasta pārvaldē.

 Viktors aktīvi piedalījās  pagasta sabiedriskajā dzīvē. Bija viens no nodibinājuma “Futbola klubs “Saules puikas”” dibinātājiem un atbalstītājiem.
Visu savu dzīvi viņš bija ļoti māksliniecika un radoša personība, bija kaislīgs makšķernieks un dārzkopis. Viņa iekptajos dārzos allaž bija atrodamas visskaistākās un viskošākās puķes, augi un dārzeņi. Arī viņa izlolotajā piemājas dīķī peld dažnedažādas zivis un te vienmēr tika gaidīti ciemiņi.

Viktors bija ļoti komunikabls, izpalīdzīgs un atsaucīgs cilvēks, mīlošs un rūpīgs vīrs un tētis; pārlaimīgs un ārkārtīgi lepns dzediņš. Viņš bija cilvēks, kas daudz smaidīja un smējās, mīlēja dabu un atpūtu kopā ar ģimeni un draugiem. Viņam patika ceļot un iepazīt pasauli!

Tu paliksi mūsu sirdīs, atmiņās ar savu nenogurdināmo optimismu un dzīvesprieku… Nu Tu raugies no mākoņa maliņas. Lai augšā silti Tavai dvēselei!

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Viktora Šmauksteļa tuviniekiem.

Maltas pagasta pārvalde

Lasīts 1732 reizes