LT Stable - шаблон joomla Книги

Konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”

Šī gada 8. oktobrī no plkst. 10.30 līdz plkst. 14.00 Dailes teātrī Rīgā norisināsies starptautiska konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”, kam sekos svētku koncerts.

Latvijas Tautas fronte bija Trešās atmodas sākumposmā radīta sabiedriski politiska organizācija ar vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāku atbalstītāju skaitu gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības.

“Pirms 30 gadiem Latvija bija visvairāk rusificētā, sovjetizētā, kolonizētā un, iespējams, visreakcionārāko Maskavas vietvalžu pārvaldītā republika Baltijā. Te bija iedēstīts un baisi sakuplojis PSRS Baltijas kara apgabala štābs ar milzu armijas kontingentu, Vissavienības militārajām rūpnīcām un kara bāzēm. Tāpēc vienotas, labi organizētas Latvijas Tautas frontes nodibināšanos vienā gadā ar igauņu Tautas fronti“Rahvarinne” un Lietuvas pārbūves kustību“Sajūdis” var dēvēt par Baltijas brīnumu, par latviešu tautas lielāko veiksmi ceļā uz savas valsts atgūšanu,” tā apstākļus pirms LTF dibināšanas raksturo pirmais LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Konferences mērķis ir atspoguļot Latvijas Tautas frontes – mūsu valsts vēsturē lielākās politiskās organizācijas – nozīmi. LTF saliedēja tautu varas pārņemšanai parlamentārā ceļā, sekmēja 1990. gada 4. maija Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanu un Latvijas valsts demokrātijas atjaunošanu.

Konferencē piedalīsies Baltijas tautu kustību pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, kā arī Zviedrijas, vēsturnieks Viļus Ivanausks (Lietuva), Tallinas arhīva direktors, “Rahvarinne” muzeja vadītājs, vēsturnieks Killo Arjaks, Trešās atmodas laika Zviedrijas konsuls Rīgā, vēlākais vēstnieks un grāmatas “Baltijas brīvības ceļš un Zviedrijas diplomātija 1983–1991” autors Larss Pēters Fredēns. Latviju pārstāvēs jaunākās paaudzes pētnieki Mārtiņš Kaprāns, Ivars Ījabs, Gatis Krūmiņš un jurists Jānis Pleps, kā arī LTF bijušie priekšsēdētāji Dainis Īvāns (1988–1990) un Romualds Ražuks (1990–1992). Diskusiju vadīs bijusī  LTF informācijas centra vadītāja, žurnāliste, politiķe Sarmīte Ēlerte. Konferences plānota divās sesijās.

To organizē Latvijas Kultūras ministrija, 4. maija Deklarācijas klubs, Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Dailes teātri.

Dalība konferencē ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ierobežots. Aicinām interesentus pieteikties līdz 1. oktobrim, rakstot uz e-pastu ltf@lnvm.lvunnorādot savu vārdu, uzvārdu un kontakttālruni vai zvanot uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļu pa tālr. 67224503.

Kontaktpersona: Liene Andrejsone, Tālr. 67224502, liene.andrejsone@lnvm.lv

 

Lasīts 1343 reizes

Tuvākie pasākumi

No events found