LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltā pasniedz fonda “Lāčplēsis” goda zīmes

8. jūnijā Maltas Bērnu un jauniešu centrā viesojās Latvijas aizsardzības fonda “Lāčplēsis” pārstāvji, lai pasniegtu goda zīmes triju Rēzeknes novada pagastu ilggadējiem vadītājiem, kuri ieguldījuši nozīmīgu darbu, lai stiprinātu neatkarīgās Latvijas labklājību.

Pasākumu vadīja Maltas kultūras nama vadītājā Elīna Prusaka, klātbijušos uzrunājot ar tematiski iederīgiem un skaistiem dzejas vārdiem, kuros tika uzsvērts, ka Tēvzemei varam dot vien savu sirdi un tā jāmīl domās, vārdos un darbos. Pēc valsts himnas kopdziedājuma vārds tika dots fonda prezidentam Jānim Ivaram Kasparsonam, kurš uzsvēra, ka apbalvošanai cilvēkus izvirza viņu darbs, turklāt “valsts aizsardzība ir ne tikai valsts mērogā skatāma militāra sistēma, bet vēl jo vairāk uz vietas – pagastos ikdienā stiprinātā drošība ar šķietami maziem darbiem”.

Tieši par šādu – lokālu, bet globāli nozīmīgu ieguldījumu ar fonda “Lāčplēsis” goda zīmi bronzā tika apbalvoti Latgales patrioti: Irēna Gžibovska (ilggadēja Griškānu pagasta padomes un pārvaldes vadītāja; par mūža ieguldījumu sava novada uzplauksmē, vadot pagasta pārvaldi), Andrejs Tārauds (Rikavas pagasta pārvaldes vadītājs; par ilggadīgu dienestu Zemessardzē, aktīvu un sekmīgu pārvaldes vadīšanu, uzlabojot infrastruktūru pagastā, veicot uzņēmējdarbību novadā) un Vitālijs Skudra (Maltas pagasta pārvaldes vadītājs; par ieguldījumu Maltas infrastruktūras attīstības projektos, izglītības jautājumu veiksmīgā risināšanā). Visi apbalvotie tika godināti arī par Latgales tēla spodrināšanu Latvijā.

Apbalvojumus pasniedza: fonda “Lāčplēsis” viceprezidents, Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, fonda Latgales nodaļas vadītājs Jānis Visuns (kurš vienīgais no pasākumā klātbijušajiem bija fonda goda zīmes zeltā īpašnieks!). Viņš 29. maijā nosvinēja savu 80. jubileju un, izmantojot iespēju, fonda valde pasniedza J.Visunam dāvanu no Saeimas – šlipsi valsts karoga krāsās. Tāpat uz pasākumu bija ieradies fonda Daugavpils nodaļas vadītājs Jāzeps Uļjanovs.

Maltas pagasta pārvaldes vadītājs pateicās par apbalvojumu un visiem apsveicējiem, norādot, ka visi viņa panākumi ir ļoti daudzu  cilvēku kopdarbs: “Daudz kas ir sasniegts, bet vēl daudz arī darāmā. Malta drīz pārveidosies, bet mums visiem kā pulkstenim jāiet uz priekšu, jo nekas nebeidzas.”

Ir gadījies būt klāt citos šī fonda goda zīmju pasniegšanas ceremonijās un jāteic, ka Maltā šim pasākumam bija īpaši gatavojušies, jo bija padomāts arī par muzikālo fonu, proti – ar dziesmu “Skaista mana tēvu zeme” priecēja Maltas BJC popgrupa “Skudriņas” pedagoģes Irēnas Ivanovas vadībā (ar šādu nosaukumu grupa uzstājās pirmoreiz!). Tāpat noskaņas ziņā pārdomāti bija Maltas Mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi:  Artis Dairis Kroičs ar ģitārspēli (pedagogs Arno Everss)  un skolas absolvente Indra Koroļonoka ar saksofona skaņām (pedagogs Vasīlijs Kozlovs, koncertmeistare Tatjana Nagle).

Ņemot vērā, ka viens no fonda “Lāčplēsis” mērķiem ir arī veicināt Latvijas jaunatnes patriotisko audzināšanu, tad ar pārliecību var teikt, ka Maltā talantīgu pedagogu vadībā tiek gatavoti nākamie lāčplēši. Lai Dievs dod, ka pēc gadiem, pēc visām reformām, mūsu valstī tāpat valdītu miers, skanētu bērnu čalas un būtu kam pasniegt apbalvojumus par godprātīgu darbu un nesavtīgu ieguldījumu Latvijas labā!

Skaidrīte Svikša

Lasīts 2516 reizes

Tuvākie pasākumi

No events found