LT Stable - шаблон joomla Книги

Lielā Talka. “Mainām Latviju! Maināmies paši!”

Lielā Talka arī šajā pavasarī, 28. aprīlī, visā Latvijā pulcēja talkotājus, kas centās mūsu zemi padarīt tīrāku un skaistāku. Arī Maltas pagasta iedzīvotāji izgāja āra, lai kopīgiem spēkiem sakoptu apkārtējo vidi.

Maltas pagasta darbinieki kopā ar pagasta iedzīvotājiem 53 cilvēku sastāvā akcijas laikā vāca atkritumus pagasta ceļu un ielu nomalēs, kā arī Černostes ezera krasta teritorijā, sakopa objektu Skolas un Stacijas ielu krustojumā, teritoriju pie garāžām Viļānu ielā.

Talcinieki cītīgi strādāja arī pašvaldības iestādēs, veicot apkārtnes sakopšanas darbus un vācot atkritumus. Vairākas iestādes uzsāka savus darbus vēl pirms Lielās Talkas, lai līdz 28.aprīlim paveikt visu ieplānoto.

Kopā tika savākti 200 atkritumu maisi, tajā skaitā 10 maisus savāca Maltas bērnu un jauniešu centra aktīvisti, 5 maisus- Maltas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzīpariņš” kolektīvs, 5 maisus- Maltas vidusskolas aktīvisti, 2 maisus- Maltas vēstures muzeja darbinieki, 50 maisus- Maltas pagasta pašvaldības Dzīvokļu komunālās saimniecības uzņēmuma darbinieki.

Noslēdzot Lielo Talku un gaidot Pasaules Talku rudenī (kura notiks 15.septembrī), Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju iestādīt savu Laimes koku un augt tam līdzi, vērojot kā tas no sēklas izaug līdz kokam: “Es izsaku vissirsnīgāko pateicību ikvienam, kas ir piedalījies Lielajā Talkā! Šo 10 gadu laikā esam sakopuši savu zemi un mainījušies arī paši. Tagad varam dalīties pieredzē ar citām pasaules valstīm. Mums jāiet uz priekšu! Tāpēc aicinu ikvienu iestādīt savu Laimes koku, kas simbolizē mūsu labās domas un novēlējumus Latvijai kā pārtikušai, veselīgai un gudrai nākamās simtgades valstij!”

Izsakām lielu pateicību visiem, kas Lielās Talkas akcijas ietvaros savāca atkritumus un sakopa savus privātīpašumus un māju teritorijas, kā arī piedalījās Maltas pagasta teritorijas sakopšanas darbos, šādi palīdzot Latvijai kļūt tīrākai un zaļākai!

Informāciju sagatavoja Lielās Talkas koordinatore Maltas pagastā Irina Orlovska

Lasīts 2127 reizes

Tuvākie pasākumi

No events found