LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 20 Aprīlis 2017 15:33

Ingunas Radziņas leļļu valstībā

Bibliotēku nedēļas ietvaros, Maltas pagasta bibliotēkā viesojās leļļu meistare no Jūrmalas pilsētas Dubultu bērnu bibliotēkas. Inguna Radziņa ir Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja un Jūramlas teātra aktrise, kura pati darina lelles un ar tām izrāda iestudējumus. Tās ir gan grāmatu varoņi, gan pašas mākslinieces izdomātas.

Pie mums viņa bija ieradusies ar raganu Vinniju un viņas runci Vilbūru, runci Punci un pelēnu Seimūru, zīmuļēdāju Šļumburiņu, zaķi Bezausi un cāli Garausi. Vēl bija runājošā kleita, miedziņš, velns un citi varoņi.

Kā sākās Ingunas aizraušanās ar leļļu darināšanu? Sākumā, vadot pasākumus bērniem, viņa pati pārģērbās par kādu grāmatu varoni. Vēlāk izgatavoja grāmatu tārpiņu, kuram, svinot dzimšanas dienu, saradās draugu pulks. Tā pirms 30 gadiem sākās Ingunas Radziņas leļļu teātris.

Ar saviem atraktīvajiem draugiem viņa ir viesojusies Ventspilī, Dobelē, Kuldīgā, Talsos, mūsu pusē- Preiļos. Lellītes tiek izrādītas arī izstādēs.

Pasākums izdevās sirsnīgs un jauks. Mazie lasītāji mirdzošām acīm vēroja, kā no pasaku maisa viens pēc otra izkāpa pasaku tēli – gan spocīgi jocīgi, gan labi zināmi, bet tik un tā visi ļoti mīļi. Turklāt arī pats pasaku maiss nebija nekāds parasts maiss – beigās tas pārvērtās par miega zaķi.  

Arī pati leļļu meistare bija gandarīta par iespēju parotaļāties ar mūsu brīnišķīgajiem bērniem. Mākslinieces darbošanās ar pirmskolas un sākumskolas bērniem bija lielisks piemērs tam, kā gan bibliotekāri, gan pedagogi, gan vecāki var liekot lietā fantāziju un caur rotaļu radīt bērnos interesi par grāmatām un lasīšanu.  

Maltas pagasta bibliotekāre Elvīra Pinka

Antoninas Krūzas foto