LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 05 Janvāris 2017 15:01

Maltas pašdarbības kolektīvu maskotais Vecgada koncerts

Pa spožu mēness taku šurp atnāk Jaunais gads. Tev droši sacīt varu, tas būs tāds, kāds būsi pats. Maltas kultūras nama pašdarbnieki izteica cerību ka būs priecīgi, būt jautri. Jo Vecgada maskotajā koncertā, kas notika 30. decembrī Maltas kultūras namā, tā arī bija.

Katrs kolektīvs ar savu odziņu, ar savu humora devu, ar vēstījumu vai vēlējumu bija gatavojies šim pasākumam. Vientuļš muzikants, cukurgailīši,  modes aksesuāri 2017.  Gaiļa gadam, Jaungada plaukšķenes un svilpes, asins desas, silti kažoki, nomaldījies zvejnieks,  gaiļa dziesma un tautas ticējumi - tas viss tirgus placī pirms jaunā gada, ko uzbūra amatierteātris “Noktirne”, rosinot skatītājus pasmaidīt par sevi un dzīvi. Andra Eriņa dziesma “Visa dzīve” ienesa sirsnīgu pārdomu mirkli, ko negaidīti pārtrauca atsūtīta Apsveikuma telegramma no Maltas pagasta pārvaldes vadītāja Vitālija Skudras kunga.

Nevajag jau daudz, pavisam maz, lai mirdzošs mirklis nestu prieku. Katrs kolektīvs izstaroja prieku. Jo tirgus placis pārvērtās – deju placī – Disko un Latino deju plac ,ar  līnijdeju grupas Pieneņpūka gādību. Ar mūzikas, dziesmu un maskotu  lomu spēli, latgalisku humora devu ienesa kapela “Malta”. Te gailis, čigāniete, čigāns  un līgavainis, teicējs un muzikanti cēla līgaviņu “No rītiņa agrumā”. Novadnieka Jura Ostrovska  dziesma “Hei, brōļ latgalit !” noslēdza šo latgaliski azartisko uzstāšanos. Liela jautrība zāli pāršalca, kad placi ieņēma simpātisku, maskotu “vistu” kompānija, kas pēkšņi pārvērtās skanīgās un dejojošās  “TOP MODELĒS”. Tāds bija kora “Madariņa” priekšnesums.

“Ar tumsas rakstiem, sniega raksti mijas. Kā cimds ir svētku vakars noadīts”, “Es pie tevis braukšu sapņu zirgā, pasacīt par draudzību paldies”,  “Miglā asaro logs” – šīs ir dziesmas, vārdi un vēstījums ar ko ansamblis “Varaveiksna” uzrunāja skatītājus. Ar dziesmām un laba vēlējumiem dāmas uzbūra mieru un sirsnību. Gada nogale bija tāda lietaina. Tāpēc uzburt salu, sniegu, ziemas balto noskaņu, svētku noskaņu – dziesmās izdevās  ansamblim “Kalinuška”. Arī dziesmas iz dzīves un Jaungada apsveikums no kolektīva uzrunāja skatītājus.  

Un atkal deju placis. Apsveikums pasaulei Jaunajā 2017. gadā no mums maltiešiem. Austriešu deja, ko izdzīvoja un izdejoja deju kolektīvs “Rutuļi”.  Vienots apģērbs, skaiti, azartiski, eleganti. Bet, lai visas šīs skatuves pārmaiņas notiktu, bij jāzina maģiski vārdi, Nika Matvejeva dziesmas moto “Bet, dzīve tik lekšo uz priekšu, to apturēt nav mūsu spēkos. Bet man tas pavisam, pavisam pie elkoņa un citām ķermeņa daļām”.

Tad nu, lai kādā placī tirgus placis pārvērtās, vispirms visi zālē sēdošie cēlās kājās un jauti izdziedāja šos maģiskos, humora pilnos un optimistiskos vārdus – kas bija šī maskotā Vecgada koncerta moto. Caur dzīvi ej mīlot,- ne akmeņus sviežot ! Caur dzīvi ej smejot,- ne asarās mirkstot ! Un gadi – tie tevi pavadīs, kā kumeļi sprauni dzīves vagas dzīs. Ko tajās sēsi, ko dēstīsi ? Viss tavās rokās saziedēs!   Laimīgu Jauno gadu !

FOTOGALERIJA

Maltas kultūras nama vadītāja Elīna Prusaka