LT Stable - шаблон joomla Книги

Muzeju nakts

Katru gadu Muzeju nakts nāk ar savu tēmu un piedāvājumu. Šoreiz tas bija “Šūpulis”. 19. maijā Maltas vēstures muzeja piedāvājumā bija krustību rituāls, Danskovītes joku lugas izrāde, kā arī Gaļinas Meļņikas interjera leļļu izstāde.

Vispirms, Latvijas šūpuļsvētku gadā izdzīvojām mazā Daniela krustību rituālu, ko vadīja Goda kūma Vija Kudiņa. Emocionāli tēmu attīstīja deju kopa “Lūznava” ar deju ‘’ Ienes Māras baznīcā’’ un Čornajas pagasta folkloras kopa ‘’Ausmeņa’’ ar dziesmu “ Reitā agri saule lēca”. Aizkustinošs mirklis bija pie ozola, kur krustmāte Daina Skudra un citi klātesošie uzsēja lentītes ar laba vēlējumiem mazajam Danielam. Savukārt vecāki Irina Zenčenko un Aldis Bogdanovs vēlējumu virteni apsēja ap ozolu, novēlot ozola spēku dzimtas turpinātājam Danielam. Vecmāmiņa Ināra bija pacentusies izrotāt mazdēla ratiņus, bet deju kopa ‘’ Lūznava’’ iesaistījās pādes dīdīšanā.

Otrajā daļā bija iespēja noskatīties izrādi “ Ontons i Anne. Kōzu goda jubileja” Čornajas teātra draugu kopas izpildījumā ( režisore Anita Rudziša). Pasākuma laikā bija iespēja apskatīt Gaļinas Meļņikas, rokdarbnieces no Viļāniem, interjera leļļu izstādi un muzeja ekspozīciju.

Paldies krustību rituāla dalībniekiem, Vijai Kudiņai, deju kopai ‘’ Lūznava”, vadītājai Ivetai Alikai, Čornajas teātra draugu kopai, tās vadītājai Anitai Rudzišai un ikvienam maltēnietiem, kas ļāvās Muzeju nakts valdzinājumam.

S. Pīgožne, Maltas vēstures muzeja vadītāja

 

Tuvākie pasākumi

Feb
28

28.02.2020 15:00 - 18:00

Mar
1

01.03.2020 16:00 - 18:00

Mar
7

19:00 07.03.2020 - 02:00 08.03.2020

X

Right Click

No right click