LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltas BJC jaunieši rakstīja emodži dzeju

Septembrī Latvijā jau kopš 1965. gada (Raiņa simtgades) svin Dzejas dienas un jau pagātni jāatdod vienvirziena domāšana, ka tā ir vien dzejas lasīšana un tikšanās ar dzejniekiem. Aktivitāšu daudzums un neparastums pārsteidz ikvienu, kurš interesējas par šo jomu. Kaut vai daži piemēri: dzejas lasīšana baseinā un rakstīšana uz trotuāriem, online dzejas festivāls Facebook grupā “Dzejas rupors”, kā arī fakti – tiek vākti paraksti, lai Latvijas Mākslas akadēmijā atvērtu Dzejas katedru, un mūsu valsts piejūras pilsētām ir sava literārā akadēmija. Laiki mainās, tiem līdzi arī dzeja... Vai paliksim, stāvot malā?

Maltas Bērnu un jauniešu centrā šogad pirmā nodarbību nedēļa atnesa tieši Dzejas dienu vēsmas, un 10. septembrī Žurnālistikas pulciņā ar bērniem ielūkojāmies dzejas pasaulē no neparastiem skatupunktiem. Uz to pamudināja 7. septembrī Raiņa un Aspazijas mājā atklātā un līdz 26. septembrim skatāma V. Ekstas un datorprogrammētāja NB izstāde “Emodži dzeja”. Tajā varējis izpētīt emodži alfabētu un tajā balstīto Raiņa dzejas tulkojumus, izmēģināt emodži dzejas rakstīšanas aplikācijuEmoji Vision”, kas uzrakstīta speciāli šai izstādei un darbojas, pārveidojot apkārtējās pasaules attēlojumu emodži zīmēs.

Kas tad ir emodži dzeja? Tā ir rakstīta ar emociju ikonām, kas rodamas un tik bieži tiek izmantotas bērniem un jauniešiem tik tīkamajos telefonos. (Ideja izmantot tās dzejas rakstīšanā radusies māksliniecei Vikai Ekstai, kura vēlējusies pārbaudīt, cik daudz var paveikt ar mūsdienās tik populārajām emociju ikonām jeb “emodži”).

Paveikt var patiešām daudz, turklāt jūs pat iedomāties nevarat, ar kādu aizrautību, koncentrētību un kādā klusumā  mūsu bērni strādāja! Tēmu izvēlējāmies vistuvāko – “Mana vasara”. Rezultātā tapa bērnu emocijas atspoguļojošas rindiņas, kuras varat redzēt bildēs. Taču pirms pašu darbošanās meitenes mēģināja atšifrēt emotikonizētu dzejoli, ko publiski piedāvāja izstādes “Emodži dzeja” rīkotāji. Meitenes, jums sanāca patiešām lieliski! Malacītes: Indra Koroļonoka, Everita Štekele, Kristīne Gruznova un Līga Runčis!

Vēl pirmajā pulciņa nodarbībā paspēlējāmies ar klasiķu dzeju, ļaujoties apziņas plūsmai, un rezultātā sanāca visai oriģināls latgalieša Pētera Jurciņa dzejoļa-dziesmas “Vālodzīte” papildinājums.

Turpinot Dzejas tēmu, 24. septembrī plkst. 15.30 Maltas BJC rīkosim radošās rakstīšanas [dzejas] darbnīcu, kuru vadīs dzejniece, scenāriste, dziesmu tekstu autore Ineta Atpile-Jugane. Visi laipni aicināti!

Cienījamie bērni un vecāki! Izmantosim tās iespējas, ko mums sniedz dzīve! Uz radošu sadarbību arī turpmāk!

Skaidrīte Svikša, Žurnālistikas pulciņa skolotāja