LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltas PII “Dzīpariņš” ciemojas pie Aivara un Vēsmas Ušpeļiem

Līdz ar vasarīgi siltajām un saulainajām dienām, prieks ienācis arī mūsu  PII “Dzīpariņš”  grupas “ Kāpēčīši “bērnu  sirdīs. Gribas kā putnēniem paskraidīt pa zaļu zāli, traukties pakaļ taurenim un saķert saules zaķēnu plaukstās. Tā nobrieda ideja sarīkot mācību ekskursiju pie Maltas pagasta ķeramikas zīmola “Malny wylky” saimniekiem- Aivara un Vēsmas Ušpeļiem.

Jaukā 27.maija rītā bērni kopā ar vecākiem   sēdās pagasta autobusā un devās pretī aizraujošiem piedzīvojumiem. Asfalta ceļš, kā tumšas dzijas pavediens, drīz vien  sasniedza galamērķi.  Nu klāt ir arī mājas saimnieki ,  laipni mūs sagaida un aicina uz darbnīcu.  Aivars sēdās pie virpas un mūsu acis aizrautīgi sekoja viņa rokām , kurās tapa māla pods. Cik liels izbrīns un ziņkāre  valdīja bērnu acīs  jo tādu brīnumu daudzi redzēja pirmo reizi. Tad Aivars aicināja uz telpu, kurā atrodas  liela krāsns. Krāsnī  saliek izveidotos darbus un apdedzina ceplī svēpējuma tehnikā. Bērniem radās daudz jautājumu uz kuriem Aivars arī izsmeļoši atbildēja. Pa to laiku Vēsma sakūra ugunskuru , jo mums bija līdzi cepamdesiņas.  Tad  ar Vēsmu gājām uz muzeju- klēti, kur bērnu interesi piesaistīja seno gludekļu kolekcija. Un kur vēl gatavi māla darbi – bļodas, māla pogas, vēja zvani, dažādi trauki, svilpaunieki, magnēti ar latvju zīmēm...!  Tā kā Vēsma pēc profesijas ir gleznotāja, viņa parādīja gatavās gleznas un mākslas darbus. Tad devāmies uz piknika vietu. Visi sēdāmies  pie gara koka galda un katram rokās bija māla pikucis, no kura Vēsma parādīja kā var izveidot gan mārītes, gan gliemežus, gan pogas…visu ko kāroja un prata izveidot mazās rociņas. Aktīvi piedalījās arī vecāki. Tapa daudz skaistu māla brīnumu.

Nu bija pienācis laiks izbaudīt īstu lauku idilli ar desiņām ceptām ugunskurā . Skanēji skaļi smiekli un sarunas, sajūsma par visu izbaudīto un redzēto – sakopta māja, neparasta vide, koki un krāšņumaugi. Elpa aizraujas  no sarkanās vilkābeles un kastaņu ziediem.  Ekskursijas beigās tapa kopējā bilde ar mājas saimniekiem. Katrs, kurš vēlējās, varēja nopirkt māla izstrādājumus. Tā bija ļoti interesanta un pamācoša ekskursija.

PII “Dzīpariņš” grupas “Kāpēcīši” skolotāja Ērika Žagare un skolotāja palīgs Valija Jasmane   sirsnīgi pateicas Aivaram un Vēsmai Ušpeļiem par kopābūšanu, dabas skaistuma un viesmīlības izbaudīšanu. Paldies šoferim Aleksandram par godpilno gaidīšanu un nogādāšanu atpakaļ bērnudārzā. Paldies,  vecāku padomei, īpaši Anitai ,par sagādāto cienastu un visiem bērniem un vecākiem par atsaucību  un kopā pavadīto laiku.

Ērika Žagare, Valija Jasmane