LT Stable - шаблон joomla Книги

„Pagalma svētki” Maltas BJC – lieliskas sadarbības paraugs!

Kā ziepju burbuļi gaisā aizlidojuši vēl viena mācību gada mirkļi, atstājot bērniem jaunas zināšanas, pieredzi un daudz radošu veikumu un panākumu. Atskatoties uz to Maltas BJC, var teikt, ka ir gandarījums! Bet vēl lielāks tas kļuva, svinot „Pagalma svētkus” 30. maija pēcpusdienā, jo tajos valdīja bērnu prieks un tik dažādie talanti!

Šogad, laikapstākļu atbalstīta, tika īstenota lieliskā ideja par iziešanu ārpus telpām – tuvāk dabai un iespējai bērniem kustēties. Tad nu sadarbībā ar vēja brāzmām ikviens – arī pieaugušie labprāt izmantoja iespēju kļūt par burbuļmākslinieku. Tāpat sportiskajās nodarbēs pie skolotāja Aleksandra Mironova arī pieaugušie varēja izmēģināt savas prasme sloka šaušanā utt. Tiesa, tas viss bija izbaudāms vien pēc koncerta.

Tas, protams, ir kā savdabīga atskaite par pulciņos gada laikā paveikto, bet šogad noskaņu lieliski papildināja vairāki viesi – Maltas Speciālās internātpamatskolas instrumentālā pulciņa (kas uzstājās kopā ar BJC vokāli instrumentālo pulciņu, sk. Jura Dervanova vadībā) skanīgie priekšnesumi, Maltas KN sporta deju grupas “Damona” (vadītāja Simona Skudra) sinhroni krāšņais sniegums un Silmalas KN deju grupa „I -Deja” stilīgi pārdomātā deja ar lietussargiem. Tas bija lielisks paraugs tam, cik svarīga ir sadarbība un vēlme radīt svētkus sev un citiem!

Taču pasākuma kodols ik gadu ir Maltas BJC pulciņu aktīvie apmeklētāji, kuri visu gadu bija uzcītīgi darbarūķi, izmantojot iespēju darboties zinošu un radošu skolotāju vadībā. Tad nu katra pulciņa dalībnieki rādīja, ko māk: deju grupas “Varavīksne” meitenēm tveice netraucēja izdejot gan tārpiņpārvērtības deju, gan izkustēties modernos ritmos (sk. Iveta Alika); BJC popgrupas meiteņu aizvien drosmīgākais sniegums bija dzirdams arī bez mikrofoniem, turklāt skolotāja Irēna Ivanova ar dziesmām akordeona skaņās aicināja izkustēties divu latgalisko rotaļdeju laikā; latīņamerikas ritmam ļāvās Improvizācijas pulciņa „Pieturas punkti” (sk. Mārīte Šadurska) meitenes un aicināja mammām neuztraukties, jo “nekas jau nav noticis, tikai sākusies vasara”! Tāpat pie pulciņu veikumiem jāmin BJC avīzes “Dzirkstelīte” jaunā apskates iespēja – tā nu ir izlikta aplūkošanai uz speciāla statīva (par to paldies  Maltas BJC remontstrādniekam Valdim Krūzam). Bet pavasara vēsmas BJC telpās ienesa Žurnālistikas pulciņā izaudzētā skolēnu fotogrāfiju izstāde “Malta pavasarī”, darbu autori šoreiz (gandrīz tāpat kā ziemas izstādē): Katrīna Esmeralda Jermaševiča (16 bildes), Laine stepiņa (2) un Selīna Svikša (2). Fotomaratons turpinās un ikviens jaunietis aicināts fotografēt vasaras mirkļus mūsu Maltā!

Tāpat pagalmā tika godināti mazie mākslinieki, kas šogad cītīgi piedalījās un guva godalgotas vietas gan valsts, gan starptautiskā mēroga vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursos, tie bija: Māra Kancāne, Una Pranča, Laura Marija Babre,  Marks Tučs, Diāna Igolniece, Toms Tjarve, Dagne Tuče, Anna Itkače, Marija Bebriša, Selīna Svikša, Daniela Gromova, Kristīne Gruznova un, protams, vēl daudzi citi, jo katram bērnam ir savi talanti!

Un visbeidzot – noslēguma kopbilde saulītes formā, par kuru paldies jāsaka bezpilota lidaparātam – dronam, kuram uz mirkli virsū bija uzsēdusies muša un tas nespēja pacelties, saņemot klātbijušo publisku “fui” (paldies Aivaram Mežatučam par “mušas aizdzīšanu”). Tas viss tik dabiski, bērnišķīgi pārgāja pagalma svētku turpinājumā meistardarbnīcās, kur varēja: izgatavot lukturīšus (sk. Vita Kāpostiņa-Tuče ar savām jaunajām palīdzēm), magnētiņus (sk. Rita Siņavska), nofotografēties fotostūrītī (vadīja Laine Stepiņa), apgleznot sejiņu, kur izveidojās milzumgara rinda (vadīja Sintija Bule). Par skaņas nodrošinājumu gādāja sk. Jānis Šaudiņš, bet garšīgo rabarberrausi un kompotu sarūpēja Anna Jakimova.

Bet līdztekus tam visam – iespēja veldzēties atmiņās arī vecākiem, jo pārdomātais pasākuma scenārijs Maltas BJC metodiķes un skolotājas Intas Bules atraktīvajā sniegumā ļāva atcerēties katram savu bērnības pagalmu. Cerams, ka vasarā BJC īstenosies ideja kādreizējās rotaļas iemācīt arī mūsu bērniem, tāpat kā, cerams, viņi aktīvi izmantos iespēju radoši piepildīt brīvlaiku tieši BJC  vasaras praktikantes Ievas Pašķevičas vadībā.

Kaut kā beigas patiešām ir jauns sākums. Lai tikai ar labu sākas un piepildās – šī diena, vasara un ieceres nākamajam mācību gadam! Paldies visiem – bērniem, vecākiem, skolotājiem – kas piepildīja Maltas BJC ar notikumiem un radīja svētkus!

Skaidrīte Svikša, Maltas BJC Žurnālistiskas pulciņa skolotāja

Skaidrītes Svikšas un Agneses Zundas foto

 

Tuvākie pasākumi

Jūl
29

11:00 29.07.2020 - 14:00 16.08.2020

Aug
23

23.08.2020 15:00 - 19:30