LT Stable - шаблон joomla Книги

Integratīvais mākslas festivāls "Nāc līdzās"

Integratīvais mākslas festivāls "Nāc līdzās" savu aizsākumu guva 1997.gadā, kad fonda vadītāja Sarma Freiberga Sv. Valentīna dienā sarīkoja pirmo labdarības akciju "Nāc līdzās".

Latvija tikai dažus gadus dzīvoja kā neatkarīga valsts un sabiedrības integrācijas ideja dzīvoja vien reto prātos. Reālajā dzīvē to praktiski nebija. Bet Sarma Freiberga jau tad, būdama savas privātās deju skolas vadītāja, gribēja realizēt šo mērķi – atrast ceļu kā palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām iekļauties sabiedrības kopumā. Un tā radās šī festivāla rīkošanas ideja – veicināt iekļaujošo sabiedrību izmantojot cilvēka radošo spēku, viņa mākslas talantus. Šogad integratīvais mākslas festivāls "Nāc līdzās" Daugavpilī  notika ar moto “Es puķe Latvijas dārzā” Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” par godu mūsu valsts 100 gadu jubilejai.

Šogad  īpaši nosacījumi bija izvirzīti arī priekšnesumiem. Priekšnesumos varēja izmantot tikai Latvijas autorudarbus (gan mūzikas, gan tekstuālā materiāla). Kā jau katru gadu  festivālā tika    aicināti piedalīties bērni, jaunieši un pieaugušie (cilvēki ar garīgās vai fiziskās attīstības traucējumiem, bāreņi, bērni no sociāli nelabvēlīgām vidēm) ar dziesmām, dejām, teatrāliem, muzikāliem u.c. veida priekšnesumiem. Festivāla īpašie viesi bija kultūras centra modes studija “Mode-H” un Daugavpils Staņislava Broka Mūzikas vidusskolas džeza grupa, kurā spēlē arī 2007. gada festivāla laureāte Diāna Pilate. Diāna ir īpaša ar to, ka par spīti dzirdes aparāta lietošanai studē mūziku. Paralēli koncertam kultūras centra vestibilā bija skatāma radošo darbu izstāde.

Šogad  Rēzeknes novadu pārstāvēja Maltas speciālās internātpamatskolas grupa  "FOREST SITY", kura izcīnīja iespēju parādīt savu talantu arī visas Latvijas priekšā. Grupa "FOREST SITY" dosies arī uz Rīgu, kur integratīvā mākslas festivāla "Nāc līdzās" lielkoncerts notiks 2018.gada 5. aprīlī 12.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Bērnu un skolotāju radošā spēka gars ir bezgalīgs, jo starp laiku kurš paiet līdz nonākšanai uz skatuves, skolēns un skolotājs nodzīvo dzīvi, kura pārpildīta ar dvēseles emocionāliem pārdzīvojumiem, kritieniem, gara nepaguršanu , sajūtu ka tu esi izdarījis visu un spēku tev vairs nav, bet izrādās ka darboties vajadzēja vēl vairāk, jo izdarīts ļoti maz. Tā paiet vesela dzīve, kura pārpildīta ar nepārtrauktu cīņu pašam ar sevi. Lai mums visiem veicās.

Juris Dervanovs, Maltas speciālās internātpamatskolas mūzikas skolotājs

Tuvākie pasākumi

No events found