LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 17 Decembris 2020 08:51

Gļebam Tarasovam – 3. vieta Latvijas skolu šaha olimpiādes Latgales posmā

Pielāgojoties ārkārtējai situācijai valstī, šogad skolu olimpiāde šahā norisinās jaunā formātā. Izmaiņas ir skārušas visas sacensību atlases kārtas, kas novembrī un decembrī notiek tiešsaistē platformā https://lichess.org

Otrdien, 15. decembrī, turpinoties Latvijas skolu šaha olimpiādes atlases posmam, tika aizvadīts atlases turnīrs Latgales reģiona 1.–4. klašu skolēniem. Sacensībās piedalījās 23 dalībnieki. Turnīrs notika pēc FIDE noteikumiem un Šveices sistēmas ar apdomas laiku 10 minūtes + 2 sekundes katram dalībniekam līdz partijas beigām.

Zēnu konkurencē par čempionu kļuva daugavpilietis Jegors Andrusevičs, vicečempiona tituls – Edvardam Gaidim no Rēzeknes, bronzas godalgas ieguvējs ir Gļebs Tarasovs no Maltas vidusskolas  (4.a klase), bet 5. vietu izcīnīja Romans Laškovs no Maltas vidusskolas (2.c klase).

Meiteņu konkurencē par čempioni kļuva Linda Malinovska, vicečempiones tituls Milanai Gailevskai no Daugavpils, bronzas godalgu izcīnīja Liene Malinovska, bet 5. vietas ieguvēja ir Miroslava Nagle no Maltas vidusskolas (3.a klase).

Latvijas Šaha federācija sveic turnīra uzvarētājus un atgādina, ka ikvienam sacensību dalībniekam, kurš izpildījis visus reģistrācijas nosacījumus, ir iespēja pretendēt uz balvu neatkarīgi no turnīrā uzrādītajiem rezultātiem. Katrā no turnīriem pēc nejaušības principa tiek izspēlētas piecas balvas, kas  tiek izvēlētas pēc principa ,,gudrā balva gudrajam skolēnam”.