LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 29 Decembris 2022 09:13

Atkritumu šķirošanas laukums – Franča Trasuna ielā 45

Atgādinām, ka no 2023. gada 1. janvāra Maltas ciema teritorijā atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās SIA “ALAAS”.

Tāpēc tiem, kas dzīvo privātmājās, un juridiskām personām līdz 31. decembrim jānoslēdz līgums ar SIA ”ALAAS” par atkritumu apsaimniekošanu. (Daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, kuriem jau bija pakalpojuma līgumi ar SIA «Maltas DzKSU», līgumi nav jāpārslēdz.)

Uzņēmums atkritumu savākšanu organizēs, izvietojot pie mājām konteinerus. Privātmāju īpašnieki tos izvietos savā teritorijā, daudzīvokļu māju iedzīvotājiem konteineri tiks izvietoti pie mājas un būs pieejami visu laiku, kas nebija iespējams iepriekš. Vairāk informācijas www.alaas.lv (tālr. 646 07673, 20211337, e-pasts: sia.alaas@inbox.lv).

Taču iedzīvotājiem arī turpmāk būs iespēja bez maksas šķirot atkritumus. Maltā to varēs izdarīt šķirošanas laukumā Franča Trasuna ielā 45, kur būs pieejami divu veidu konteineri (skat. raksta titulfoto).

Laukuma darba laiks:

Pirmdienās

Brīvdiena

Otrdienās

no plkst. 8.30 līdz 19.00

Trešdienās, ceturtdienās un piektdienās    

no plkst. 8.00 līdz 16.30

Sestdienās

no plkst. 8.00 līdz 14.30

Svētdienās

Brīvdiena

Pusdienu pārtraukums no plkst. 12.00 līdz 12.30.

Ņemiet vērā:

  • Šķirotos atkritumus var nodot tikai fiziskas personas.
  • Šķiroto atkritumu savākšanas laukumā sadzīves atkritumus nepieņem!
  • Konteineros atkritumi jānovieto atbilstoši šķiroto atkritumu veidiem!
  • Laukumā bez maksas varēs nodot: papīru un kartonu, grāmatas, žurnālus, tetrapakas,  logu stiklu, stikla pudeles un burkas, metālu, nolietotas automašīnu riepas (piecas  riepas 2 reizes gadā), polietilēna plēvi, PET pudeles, HDPE, PP, PS iepakojumu, liela izmēra koka atkritumus (vecas mēbeles), elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus neizjauktā veidā (piem., TV, fēnus, datorus utt.),smēreļļas, svinu saturošos elektriskos akumulatorus, elektriskos akumulatorus, eļļas filtrus, gāzizlādes spuldzes.
  • Iepakojuma šķirošanas materiāls jāsagatavo, izskalojot un atbrīvojot no piemaisījumiem, piemēram, no pārtikas paliekām, pēc tam iespēju robežās jāsaplacina.

Bezmaksas atkritumu šķirošanu nodrošinās Rēzeknes novada pašvaldība. No pašvaldības budžeta tiks piešķirts finansējums laukuma darbības uzturēšanai. 2023. gadā piešķirtais finansējums būs aptuveni – 10 000 EUR. Viena no 2023. gada Rēzeknes novada pašvaldības prioritātēm ir atkritumu šķirošanas nojumju izvietošana Maltas ciema teritorijā un tās darbosies līdzīgi kā tas notiek citos pagastos.

SIA “ALAAS” apstiprinātais tarifs 2023.gadam –  22,21 eiro/m3 bez PVN. Privātmāju īpašniekiem, kas izmantos konteineru ar tilpumu 0,24 m3, maksa par vienu izvešanas reizi būs 6,45 eiro ar PVN. Daudzīvokļu māju iedzīvotājiem Maltas ciema teritorijā par atkritumiem būs jāmaksā pēc iepriekšējās kārtības. Veicot norēķinus par atkritumu izvešanu ar apsaimniekotāja starpniecību, cena tiks rēķināta kā iepriekš pēc dzīvojošo cilvēku skaita un atspoguļosies rēķinā. Jānorāda, ka SIA “ALAAS” atkritumu apsaimniekošanas tarifs nebūs dārgāks par tarifu, ko būtu piedāvājuši “Maltas DzKSU”.

 

Sagatavots pēc www.alaas.lv un www.rezeknesnovads.lv materiāliem

 
Lasīts 657 reizes