LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022 16:40

Rēzeknes novada dienas noslēgsies Maltas apvienībā!

Šajā nedēļas nogalē, piektdien un sestdien, Maltas apvienībā norisināsies pēdējais Rēzeknes novada dienu posms, aicinot iepazīt un izbaudīt Ozolaines, Feimaņu, Silmalas, Pušas, Maltas un Lūznavas pagastu!

Piektdien, 29.jūlijā, katrs Maltas apvienības teritorijā esošais pagasts savā teritorijā rīkos svētkus, piedāvājot individuāli izraudzītu izklaides virzienu.

Silmalas pagasta Ružinas sporta laukumā plkst. 10.00 startēs sporta spēles “Spēks vienotībā”, aicinot sacensties futbola un volejbola spēlē, kā arī komandu izveicības stafetēs.

Feimaņu kultūras nams plkst. 16.30 bērniem piedāvās izklaidēties putu ballītē, bet no 17.30 līdz 19.30 mazos svētku svinētājus lutinās seju apzīmēšanas darbnīca un piepūšamās atrakcijas. Vakara kultūras piedāvājumā plkst. 20.00 aicinās amatierteātra izrāde “Kā to Mārci izprecināt?”.

Maltas Kultūras namā plkst. 18.00 sāksies atmiņu stāstu pēcpusdiena “Tiekamies Maltā”, aicinot bijušos un esošos maltiešus uz tikšanos pie tējas tases, par godu Maltas nosaukuma 85. jubilejai.

Ozolaines pagastā pirmo reizi notiks Pleikšņu ciema svētki, tos plkst.19.00 iesākot ar centrālās ielas atklāšanu (pie t.s. garāžām) un 3 km skrējienu, kas noslēgsies Pleikšņu kalnā (pie ūdens mucām). Vakara turpinājumā pēc skrējiena finiša kalnā notiks vides objekta “Pleikšņi” atklāšana, vēsturisko ūdens mucu “ietērpšana” jaunā veidolā grafiti mākslinieku vadībā, bet par vakara muzikālo pavadījumu rūpēsies populārā Rēzeknes grupa “Vremja tepla!”. Līdzi aicinām ņemt piknika grozus un pledus, lai sev ērtā atmosfērā varētu baudīt vakara piedāvājumu!

Lūznavas muižas kultūras šķūnī plkst. 20.00 notiks bezmaksas kino vakars, kurā tiks demonstrēta 2014. gadā radīta latviešu komēdija/drāma “Džimlai Rūdi Rallallā!”.

Paralēli katra pagasta individuālajam izklaides programmas piedāvājumam 29. jūlijā plkst. 19.00 sāksies autofotoorientēšanās sacensības Maltas apvienībā, piedāvājot entuziastiem un iesācējiem apbraukt un iepazīt apvienības pagastus un to īpašās vietas, vienlaikus sacenšoties par lielāko iegūto spēles punktu skaitu. Spēli būs iespējams sākt no jebkuras vietas Maltas apvienības teritorijā laikā no 19.00 līdz 20.00, bet spēlei atvēlētais laiks ir 4 stundas. Sīkāka informācija par sacensībām, nolikums un pieteikuma forma atrodama vietnē http://www.brauciens.lv/malta. Dalība spēlē ir bezmaksas!

Savukārt sestdien, 30. jūlijā, visi apvienības pagasti pulcēsies vienuviet Ozolaines pagasta Bekšu ciemā, lai ar plašu, daudzveidīgu programmu noslēgtu Rēzeknes novada dienas. Svētki sāksies plkst. 15.00 ar makšķerēšanas sacensībām Bekšu dīķī, sacenšoties par lielākās zivs un lielākā loma tituliem. No 15.00 līdz 18.00 ikvienam apmeklētājam būs iespēja doties uz katra Maltas apvienības pagasta zonu, izbaudot daudzveidīgu piedāvājumu. Feimaņu pagasts rosīsies “Gastronomiskajā zonā”, piedāvājot degustācijas un meistarklases, kā arī iespēju pacienāties ar tēju, kas vārīta uz ugunskura. Lūznava pārstāvēs “Mākslas zonu”, aicinot apmeklētājus piedalīties augu aušanas kopdarbā, zīmēšanas stafetē, plakāta kopīgā mākslinieciskā noformēšanā un dažādās meistarklasēs (sapņu ķērāju darbnīca, filcēšana, sadzīvisku priekšmetu apzīmēšana). Maltas pagasts gaidīs apmeklētājus zonā ar nosaukumu “Lauku sētā darbu daudz!”, kur piedāvās apmeklētājiem iziet lauku darbu stafeti. Ozolaines pagasts apmeklētājiem piedāvās “Ziedu zonu”, – folkloras kopas “Zeiļa” zāļu sievas stāstīs par ārstniecības augiem, dalīsies ar zāļu tējām un priecēs ar dziesmām par ziediem. Senioru kluba “Uguntiņa” dāmas klātienē gatavos cepumus “Rozītes” un priecēs ar puķaino retro kleitu izstādi. Būs iespēja darboties radoši ziedu dekora veidošanā no ģipša un apsveikuma atklātņu veidošanā. Ziedu zonā varēs tikt arī pie skaista hennas ķermeņa zīmējuma ziedu tematikā. Tematisko virzienu papildinās arī Ozolaines Tautas nama telpās izvietotā Svetlanas Belovas ādas ziedu izstāde, kas pārsteigs ikvienu ar savu izskatu un izpildījumu. Silmalas pagasts būs parūpējies par jaunāko paaudzi un gaidīs zonā ar nosaukumu “Mans draiskais bērnības stūrītis”. Bērniem būs iespēja vizināties ar poniju un ēzelīti, tikt pie sejiņas zīmējuma, lēkāt piepūšamajā atrakcijā, uzmeistarot kādu darbiņu auduma maisiņu apgleznošanas un aproču darbnīcās. Tāpat bērnus gaida fotostūrītis un lielformāta spēles “Cirks”, “Jenga”, “Domino”, “Atmiņas spēle” u.c. Savukārt Pušas pagasts rūpēsies par “Chill zonas” jeb atpūtas stūrīša piedāvājumu.

Tāpat no plkst. 15.00 līdz 19.00 darbosies neliels Maltas apvienības amatnieku, mājražotāju un uzņēmēju tirdziņš. Potenciālos tirgotājus aicinām pieteikties dalībai svētku tirdziņā pa tālr. 25127340.

Plkst. 18.40 pagasti dosies nelielā, bet skanīgā svētku gājienā, lai vēlreiz prezentētu un parādītu savu pagastu un ievadītu lielo vakara koncertu plkst. 19.00, kurā uzstāsies mākslinieciskie pašdarbnieku kolektīvi no visiem 6 pagastiem, dodot iespēju apmeklētājiem iepazīt Maltas apvienības un katra pagasta kultūras piedāvājumu. Pasākuma laikā tiks apbalvoti Rēzeknes novada Maltas apvienības gada uzņēmēji, konkursa “Skaista muna tāva sāta” Maltas apvienības laureāti, orientēšanās sacensību uzvarētāji, makšķerēšanas sacensību “Lielākā loma” un “Lielākās zivs” ieguvēji un dienas konkursu uzvarētāji. Pasākumu muzikāli daudzveidīgu un krāšņu padarīs katra pagasta folkloras, deju un vokālo kolektīvu uzstāšanās.

Plkst. 21.00 uz skatuves kāps Latvijā zināmā, Maltas pagastā dzimusī grupa “Borowa MC”. No 22.00 līdz 01.00 aicināsim izbaudīt vasaras zaļumballes burvību kopā ar Juri Ostrovski. Kādu brīdi pirms pusnakts apmeklētājus pārsteigs un priecēs arī “Uguns šovs”. No plkst. 01.00 līdz 02.00, jeb vakara noslēgumā, deju ritmiem tiks mainīta stilistika un vakara muzikālo vadību pārņems DJ Andris ar diskotēku jauniešiem.

Jāpiebilst, ka dalība visos Rēzeknes novada dienas Maltas apvienības pasākumos ir BEZ MAKSAS! Par maksu būs iespējams iegādāties dažādus labumus svētku tirdziņā un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja stendā.

Atceramies, ka visu pasākumu laikā tiks veikta foto un video fiksācija un iegūtie materiāli var tikt publicēti Rēzeknes novada un pagastu mājaslapās un sociālajos tīklos.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālr. 25127340.

Informāciju apkopoja un rakstu sagatavoja

Ozolaines Tautas nama vadītāja

Santa Ostaša

Lasīts 416 reizes