LT Stable - шаблон joomla Книги
Otrdiena, 31 Maijs 2022 14:32

Jaunie lasītāji bibliotēkā iepazīst dinozaurus

Maltas vidusskolas 1.a klases skolēnus, pirmo reizi viesojoties Maltas pagasta bibliotēkā, pārsteidza interesantā dinozauru figūru un grāmatu izstāde, kas bija kā ceļojums lielāko un aizvēsturisko dzīvnieku pasaulē.

Skolēni apskatīja grāmatu izstādi un noskaidroja, ka: vārda “dinozaurs” tulkojums ir “briesmīga ķirzaka”; senie rāpuļi ir dzīvojuši pirms 230 miljoniem gadu, bet pirms 65 miljoniem gadu izmira; starp dinozauriem bija gan plēsēji, gan zālēdāji, gan divkājaini, gan četrkājaini rāpuļi, turklāt daži varēja staigāt gan uz divām, gan četrām kājām vienlīdz viegli. Jaunie lasītāji noskaidroja, ka lielākais plēsīgais dinozaurs, kas jebkad dzīvojis uz sauszemes, ir karaliskais tiranozaurs.

Skolēni mēģināja izlasīt un apgūt grūtos dinozauru nosaukumus un centās atpazīt tos eksponētajās figūriņās. Drosmīgākie iejutās paleontologu lomā, meklējot smiltīs senās fosilijas, centās noskaidrot, kas varētu būt dīvainais atrastais priekšmets. Jaunos pētniekus pārsteidza lielās, dīvainās pēdas, kas veda uz kādu noslēpumainu vietu, kas izrādījās dinozaura ligzda ar lielu olu, kas nebija tukša. Tajā bija atstāts uzdevums atradējam.

Šādi aizritēja mūsu jauno lasītāju pirmā tikšanās bibliotēkā, kuras noslēgumā, protams, bērni izvēlējās grāmatas lasīšanai mājās. Paldies jaunajiem lasītājiem un viņu skolotājai Sintijai Fedkinai par apmeklējumu un Markam Tučam par iespēju aplūkot un iepazīt tik dažādos dinozaurus!

***

Bibliotēkā jūnijā:

Ar prieku varam paziņot, ka klāt ir arī  valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu, vecāku  žūrija 2022” laiks! Ja vēlies kļūt par grāmatu ekspertu, nāc uz Maltas pagasta bibliotēku, reģistrējies ekspertu sarakstā un ķeries pie aizraujošā  lasīšanas un vērtēšanas darba. Mīļie vecāki, nāciet un lasiet kopā ar bērniem! Viņiem tas patiks! Mēs pieaugušie ar savu piemēru varam parādīt, ka ne tikai dators un televīzija ir interesanti, bet arī grāmatu lasīšana var būt aizraujoša nodarbe.

No jūnija bibliotēkā  būs apskatāma seno fotogrāfiju izstāde “Reiz Maltā bija tā…”.

Sagatavoja Maltas pagasta bibliotēkas bibliotekāres Antoņina Krūza un Elvīra Pinka.

 

Last modified on Otrdiena, 31 Maijs 2022 14:34