LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 02 Maijs 2022 08:42

Bibliotēkā viesojās pirmklasnieki

Lieldienas gaida gan lieli, gan mazi, taču īpašu prieku šie pavasara svētki sagādā vismazākajiem gaidītājiem. Šoreiz Maltas pagasta bibliotēkā gaidāmajos svētkos ieleca Maltas vidusskolas 1.c klases skolēni.

Ciemošanās laikā pirmklasnieki klausījās pasaku “Kā Lieldienu olas kļuva raibas”, skaitīja bibliotēkas telpās esošos zaķus, meklēja paslēptos burtiņus un pēc tam veidoja no tiem vārdu, “baroja” zaķi ar burkāniem, veica dažādus aizraujošus uzdevumus un tika pie saldiem našķiem.

Ciemošanās noslēgumā visi ķērās klāt grāmatām, kas tā vien gaidīt gaidīja, kad kāds tās izvēlēsies lasīšanai. Lielākā daļa no bērniem bija pirmo reizi, tāpēc īpašs prieks bija par jaunajiem lasītājiem, kas kuplināja bibliotēkas lasītāju saimi.

Paldies skolotājai Vitai Martinovai, kas atveda mazos lasītājus uz bibliotēku, lai tie piedalītos pasākumā un kļūtu par pastāvīgiem bibliotēkas lasītājiem.

Elvīra Pinka, Maltas pagasta bibliotekāre

***

Aprīlī bibliotēkā piedāvājām šādas izstādes:

Pieaugušajiem lasītājiem – grāmatu un iespieddarbu izstādi “Lieldienas gaidot”. Ticējumi, tradīcijas, tautasdziesmas par Lieldienu svētkiem. Svētku noformējums telpām un galdam, svētku ēdieni.

Iestājoties pavasarim, visiem aktuāla tēma nozaru literatūras izstādē “Katrs pavasaris ir dārza jaunais sākums”. Augļu, sakņu, puķu dārzu apkopšana un ierīkošana.

Dzejas mīļotājiem izstāde “Priekā un skumjās rakstīti panti”, dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas 85. gadu jubileju pieminot.

Daiļliteratūras izstāde “Pavasaris ar grāmatu”. Romantiska satura grāmatas atbilstošas pavasarim.

Bērniem un jauniešiem Rēzeknes novada speciālās pamatskolas skolēnu radošo darbu izstāde “Gaisā, ūdenī uz zemes”. Dažādās tehnikās veidoti un zīmēti dzīvnieki.

Pusaudžiem un jauniešiem grāmatu un periodisko izdevumu izstāde “Kad daba mostas”. Interesantākais par pavasara mēnešiem, dzīvās dabas atmošanās: kukaiņi, puķes, skaisti dabas attēli pavasarī, idejas radošiem darbiem.

Maijā piedāvāsim grāmatu izstādes, veltītas Latvijas Republikas  Neatkarības atjaunošanas dienai un  Mātes dienai.  Bērni varēs apskatīt dinozauru figūriņu izstādi no lasītāja privātkolekcijas.


 

 

Last modified on Pirmdiena, 02 Maijs 2022 09:02