LT Stable - шаблон joomla Книги
Trešdiena, 13 Aprīlis 2022 14:49

Ciemošanās Ērika Kūļa rūķīšu pasaku pasaulē

Kurš gan no bērniem nepazīst darbīgos, zinātkāros, draiskulīgos rūķēnus Niķi, Riķi, Stiķi, Ciķi un Nikniķi?! Kurš gan nav dzirdējis par viņu piedzīvojumiem?! Rakstnieks Ēriks Kūlis tos uzdāvināja saviem lasītājiem pirms 30 gadiem, un kopš tā laika rūķēni apciemo bērnus grāmatu lappusēs. Mazos lasītājus priecē brāļuki, kuri ir ne vien draiskulīgi, asprātīgi un izdomas bagāti, bet arī labestīgi, līdzjūtīgi un izpalīdzīgi.

Maltas vidusskolas 3.a un 3.c klases skolēniem Maltas pagasta bibliotēkā bija brīnišķīga iespēja iepazīt rakstnieka Ērika Kūļa grāmatas par rūķēnu jautrajiem, nebēdnīgajiem un pamācošajiem piedzīvojumiem. Visi kopā vēlreiz iepazinām rūķu grāmatas un atcerējāmies pasakas par darbīgo rūķēnu piedzīvojumiem. Tādā veidā bērni nostiprināja mācību procesā iegūtās zināšanas par autoru un viņa literāro darbu, kā arī iepazina citas rakstnieka pasakas.

Kopā ar trešklasniekiem tikām skaidrībā par to, vai bumbierus taisa no bumbām, vai sniegpulkstenītēm mājas ir sniegā vai pulkstenī, vai spalvaskāts ir ļoti spalvains un kāpēc lasis nemāk lasīt. Bibliotēkas ciemiņi pildīja atjautīgus uzdevumus un spēlēja spēles, attīstot savas iemaņas un prasmes.

Paldies skolotājai Rasmai Afanasjevai un Valijai Rudzišai par atsaucību un skolēnu sagatavošanu pasākumam!

Lasot šīs grāmatas par zinātkārajiem un draiskulīgajiem rūķēniem, vēlam visiem būt jautriem un dzīvespriecīgiem kā Ē. Kūļa grāmatu varoņi.

Maltas pagasta bibliotekāre Elvīra Pinka

Last modified on Trešdiena, 13 Aprīlis 2022 14:54