LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 04 Marts 2022 08:13

Bibliotēkā tradicionāli ciemojas jaunie lasītāji – pirmklasnieki

Par labu tradīciju Maltas pagasta bibliotēkā ir kļuvis notikums, kad gada sākumā to apmeklē 1. klases skolēni. Saulainā februāra dienā pie mums ciemojās 1.b klases skolēni ar skolotāju Valentīnu Ružāni.

Lielākā daļa no bērniem bibliotēkā bija pirmo reizi. Daži bija ciemojušies iepriekš ar vecākiem, brāļiem vai māsām.  Bērni jau ir iemācījušies lasīt, tāpēc jāķeras pie grāmatu lasīšanas.

Sākumā jaunos lasītājus iepazīstinājām ar bibliotēkas telpām, plašo grāmatu klāstu. Noskaidrojām, kur atrodas enciklopēdijas, vārdnīcas, uzziņu literatūra, žurnāli un galda spēles. Centāmies atbildēt uz jautājumu, kas ir bibliotēka un kādam nolūkam tā kalpo.

Vai varat iztēloties, kādu spēcīgu pārdzīvojumu izjūt bērns, pirmo reizi ienākot bibliotēkā – mājā, kur “dzīvo” grāmatas? Pirmā doma: cik daudz grāmatu visapkārt, kā tik daudz vispār var izlasīt!

Visi kopā uzzinājām, ka jāprot ne tikai lasīt, bet jāzina un jāievēro bibliotēkas lietošanas noteikumi. Topošie lasītāji piekrita, ka pret grāmatām izturēsies saudzīgi, lai tās ilgāk kalpotu un būtu pieejamas daudziem lasītgribošiem bērniem.

Liels bija skolēnu izbrīns apskatot bibliotēkā vismazāko, vislielāko, vissmagāko, visplānāko, visskaistāko bibliotēkas grāmatu. Bērnu acis zibēja, minot pasaku mīklas, klausoties atjautīgus dzejoļus par grāmatām un to lasīšanu.

Priecīgs brīdis bija, kad izkustējāmies un veicām jautru pasaku varoņu rotaļu.

Tālāk devāmies pie grāmatu plaukta, kur bērnus gaidīja atbilstoša satura un vecuma literatūra. Mācījāmies izvēlēties sev tīkamāko grāmatiņu no stāstiem, dzejoļiem un pasakām.

Priecājamies par šo jauno lasītāju apciemojumu un gaidīsim nākamo ciemošanās reizi.

Elvīra Pinka, Maltas pagasta bibliotekāre