LT Stable - шаблон joomla Книги
Trešdiena, 31 Marts 2021 08:23

Dubultkonkurss “Tāva sāta myužam svāta” – bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem

Līdz 11. aprīlim bērni, jaunieši un pieaugušie aicināti piedalīties literāro un vizuālo darbu konkursā “Tāva sāta myužam svāta”.

Paldies tiem, kas jau ir iesūtījuši darbus, taču joprojām ikviens tiek aicināts vārdos un krāsās vēstīt par savu dzimto vietu un mīļajām mājām. Dalībnieku iedvesmai nolikumam ir pievienoti arī abu autoru darbu fragmenti un paraugi.

Konkursā var piedalīties aicināti: Latgales vispārizglītojošo skolu skolēni (no 1. līdz 12. klasei), bērnu un jauniešu centru apmeklētāji (6–25 gadi), kā arī individuālie dalībnieki (no 20 gadiem un vecāki). Paredzētas galvenās balvas – dators (literāro darbu konkursā) un planšetdators (vizuālo darbu konkursā), kā arī veicināšanas un simpātiju balvas abos konkursos un visās minētajās vecuma grupās. (Lūgums ņemt vērā, ka pieaugušo grupa ir tikai literāro darbu konkursā!)

Dubultkonkurss tiek rīkots, lai popularizētu Latgalē mazāk pazīstamu, bet ar Latgales Maltu saistītu personību – rakstnieces Veronikas Tenčas-Goldmanes un mākslinieka Jura Gaigala radošo devumu (poēmu prozā “Pastareite” un tautasdziesmu ilustrācijas). Šis konkurss tiek piedāvāts arī kā darba forma Latgales novada mācības stundai, svinot Latgales kongresa dienu (27. aprīlī).

To organizē Rēzeknes novada Maltas Bērnu un jauniešu centrs, atbalsta: Maltas pagasta pārvalde, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Ināra Paiča (V.Tenčas-Goldmanes meita), Dace Gaigala (Jura Gaigala meita), kustība "Ar Latgolu" (ko pārstāv literatūrzinātniece Ilga Šuplinska un advokāts Agris Bitāns), Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Latgales Kultūrvēstures muzejs, “Latgolys Saeima”, “Latgalīšu kulturys bīdreiba” u.c.

Rezultāti tiks paziņoti 23. aprīlī mājaslapā www.malta.lv un Maltas BJC lapā vietnē “Facebook”. Labāko darbu autori tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu 27. aprīlī (laiks un norise tiks precizēti, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī).

Konkursa nolikums un materiāli atrodama mājaslapās www.malta.lv, Maltas BJC lapā vietnē “Facebook”. (Materiāli pieejami arī saitē  https://failiem.lv/u/q3cp324u9)

Aicinām dubultot ieguvumus - gan piedalīties konkursā, gan uzzināt/vēstīt par divu Latgalei personību nozīmi latgaliešu literatūrā un mākslā.

Jura Gaigala zīmējumi no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fragments no V.Tenčas-Goldmanes darba “Pastareite”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaidrīte Svikša,

konkursa idejas autore, Maltas BJC Žurnālistikas pulciņa skolotāja

 

Last modified on Trešdiena, 31 Marts 2021 08:35