LT Stable - шаблон joomla Книги
Trešdiena, 15 Aprīlis 2020 12:02

Maltas jauniešiem – 2. vieta konkursā “Viena diena manā mūžā”

Latvijas Republikas Labklājības ministrija 9.‒12. klašu skolēniem organizēja konkursu “Viena diena manā mūžā”, kurā aicināja jauniešus iejusties jaunā žurnālista lomā un izveidot īsu stāstu par vienu dienu kāda īpaša cilvēka mūžā, parādot šī cilvēka ikdienu un talantus, saskatot pozitīvo – par ko viņš priecājas, kādas ir viņa aizraušanās un brīvā laika nodarbes, kas viņam garšo, kādi ir viņa sapņi u. tml.

Konkurss noslēdzies un 14. aprīlī kļuva zināms, ka mūsu Maltas jauniešu Līgas Runčis, Henrietes Ignatjevas unMaksima Timofejeva izveidotais video publiskā balsojumā ieguva 2. vietu! Apsveicam un lepojamies! Jāpiebilst, ka video tapa Maltas Bērnu un jauniešu centra pulciņu “Kāpnes” (skolotāja Inta Bule) un Žurnālistikas pulciņu (skolotāja Skaidrīte Svikša) nodarbībās, kurās piedalījās arī Indra Koroļonoka (viņa redzama arī videosižetā, bet slimības dēļ nevarēja piedalīties projektā līdz galam). Taču vislielākais paldies gan video sižeta varonim Iļjam Orlovam, gan viņa lieliskajai ģimenei – īpaši mammai Olgai un tētim Valērijam par vispusīgu atbalstu un pretimnākšanu. Jūsu atsaucība, emocionālais un praktiskais atbalsts palīdzēja īstenot šo ieceri! Paldies visiem, kas balsoja par šo video un tajā pavēstīto stāstu!

Maltas jaunieši gan intervēja Iļju, gan pēc tam pierakstīja savas izjūtas un iespaidus, gan veidoja un atlasīja foto un video materiālus, kas ļāva viņiem citām acīm palūkoties ne tikai uz Iļju, viņa ģimeni, bet arī uz savu ikdienu un dzīves patiesajām vērtībām.

Iļja mums, projektā iesaistītajiem, atgādināja, ka tiešām ir svarīgi sapņot par to, kas aiz varavīksnes un vienlaikus šaisaulē pamanīt un vairot skaisto. Ir cilvēki, ar kuriem gribas iet līdzās, bet ne jau tāpēc, lai viņus pasargātu, bet lai viņi mūsos nosargātu dzīves mīlestību, uzņēmību, mērķtiecību! Paldies visai Orlovu ģimenei par šo iespēju paviesoties Iļjas un patiešām stipru cilvēku dzīvē.

Skaidrīte Svikša, Maltas BJC Žurnālistikas pulciņa skolotāja

 

***

Fragmenti no projektā piedalījušos bērnu esejām:

Līga: “Vienu dienu Iļjas Orlova dzīvē var tikai iedomāties, bet, ja salīdzinām ar sevi, tad mēs varam: dzīvot, ticēt, sapņot, mīlēt. Viņš var to pašu, tikai biežāk pārvarot grūtības. Iļja vakaros tik vienkārši neaiziet gulēt. Sveču gaismā, kas tik ļoti viņu nomierina, viņš sapņo par savu nākotni. Pēc brīža nopūš sveces liesmu un lēnām aizver acis, dodoties uz savu sapņu paradīzi... No viņa mums katram nāktos mācīties, kā pareizi dzīvot katru sekundi, neizniekot to… Neskatoties uz visām problēmām, viņš pa dzīvi soļo ar optimismu un dzīvesprieku acīs, nekad nepadodas pie sīkā šķēršļa un cīnās līdz galam. Tādu cilvēku ir ļoti maz. Tāpēc saudzēsim viņus un mācīsimies, kā kļūt labākiem un ticīgākiem… ”

Indra: “Iļja – īsts cīnītājs un pozitīvisma avots. Pateicoties savai mērķtiecībai, viņš ir sasniedzis, iespējams, pirms tam pat neiedomājamus mērķus. Piemēram, ir piedalījies vairākos “Nāc līdzās” koncertos kopā ar Latvijā pazīstamām dziedātājiem: Gunāru Kalniņu, Ievu Akurāteri, Ilonu Bageli un Antru Stafecku. Vēl viens Iļjas sasniegums ir autovadītāja tiesību iegūšana, – bija jāpārvar neskaitāmas grūtības, un, kā viņš pats saka, bija jāiet tāls un grūts ceļš līdz tām. Viņam ir daudz dažādu hobiju un talantu: gan klavieru spēlēšana, gan zīmēšana, gan dzejošana, gan video filmēšana ar tēti, gan dziedāšana un repošana. Iļja ir izvēlējies savu profesiju saistīt ar dziedāšanu. Tagad viņš mācās Daugavpils Universitātē. Iļja sapņo un cer iekarot lielo skatuvi. Un, zinot viņa mērķtiecību, talantu, centību, labo sirdi un viņa ģimenes milzīgo atbalstu, es ticu, ka pavisam drīz kādu dienu tas piepildīsies.”

Henriete: “Pirmo reizi sastapos ar iespēju iepazīties un parunāt ar kādu no cilvēkiem, kuriem ikdiena ir citādāka nekā man. Tiešām vajadzīgs liels spēks iekšēji, lai nepazaudētu gribasspēku un turpinātu sasniegt mērķus. Pēc šīs intervijas es jutos ļoti motivēta. Iļjas stāsts ir ļoti iedvesmojošs un viņš pats ir patīkams cilvēks, tāpat kā viņa ģimene.”

Maksims: “Iļja Orlovs –  personība, kura liek aizdomāties par visu, ko mēs darām un ko nedarām, Lielas gribas cilvēks, kuram katra diena ir izaicinājums. Tas ir prieka, laipnības un radošuma cilvēks. Kad Iļja runā, galvenais ir ieklausīties viņā, tāpēc ka viņa vārdi ir pilni ar patiesību un ar viņa dzīves pieredzi. Ieklausoties viņa dziedāšanā, var dzirdēt viņa raksturu, viņš ir piedzīvojis to, ko daudzi no mums, kuriem viss ir it kā labi, nepiedzīvoja. Viņa balss ir gluži kā eņģeļa dziesma. Un viņa mamma šķita kā sargeņģelis, jo katrs koncerts, kur piedalās Iļja, nenotiek bez viņas. Viņas dziedājums piepilda mūsu dvēseli ar lielu gribas spēku.”

***

Projekta video: https://cilveksnevisdiagnoze.lv/skolenu-konkurss/

Ieklausīsimies Iļjas balsī:

https://www.youtube.com/watch?v=uqjqFiGYovA

https://www.youtube.com/watch?v=fRACWe00u1Q

https://www.youtube.com/watch?v=uHMPAX4qQ_Y

https://www.youtube.com/watch?v=rVeRFeoYADg

Vairāk video meklējiet vietnē “Youtube”

 
Last modified on Trešdiena, 05 Augusts 2020 10:17