LT Stable - шаблон joomla Книги
Vēstures muzejs

Vēstures muzejs

Adrese: Parka iela 8,  Malta, Maltas pag., Rēzeknes nov., LV-4630

Muzeja vadītāja: Silvija Pīgožne, tel. +37126189569

Krājuma glabātāja: Jana Indričāne, tel. +37127160350

e-pasts: maltasmuzejs@inbox.lv

 

Muzeja darba laiks - no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Sestdienās, svētdienās un ārpus darba laika - pēc iepriekšējas pieteikšanās (lūgums zvanīt vismaz dienu iepriekš).

Muzejs dibināts 1991.gadā kā Maltas pagasta pašvaldības struktūrvienība. Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Maltas pagasts iekļauts Rēzeknes novadā, un kopš 2010. gada Muzejs darbojas Maltas pagasta pārvaldes struktūrvienības statusā. Kopš 2004.gada Muzejs izvietots 20.gadsimta piecdesmitajos gados bērnudārza vajadzībām būvētā ēkā ar 0,2 ha lielu piegulošu teritoriju.

Nav jābrauc uz Vidusjūru, lai apskatītu bagātu kultūras mantojumu Maltas salā. Maltas vēstures muzejs Rēzeknes novadā piedāvā unikālu vēstures mantojumu- iepriekšējo paaudžu radītās un laikmeta jaunradītās materiālās un nemateriālās vērtības, veidojot atbilstošas kolekcijas, ekspozīcijas un izglītojošus pasākumus. Muzejā var apskatīt pamatekspozīciju "Malta ceļu un notikumu krustojumā vēstures fotomirkļos",  divas atklātā krājuma izstādes "Novadnieku gleznas un keramika" un "Maltas pagasta iedzīvotāju iedzīves priekšmeti" - 20.gs. 30.-60.gadu raksturīgā istabas iekārtojumā.

MVM pamatekspozīcija "Malta ceļu un notikumu krustojumā vēstures fotomirkļos" tiek veidota kā koncentrēts skatījums caur fotoobjektīva prizmu uz Maltas vēsturi raksturojošām tēmām.

Muzeja teritorijā apskatāma āra ekspozīcija "Zirgvilkmes braucamrīki un to piederumi."

Datums

23 Janvāris 2015

Tags

Kultūra