LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmsskolas izglītības iestāde

Pirmsskolas izglītības iestāde "Dzīpariņš"

Rēzeknes nov., Maltas pag., Malta, Skolas ielā 25, LV-4630
Vadītāja Alīna Čistjakova - tel. 64631046, mob. 28374273 
e-pasts: alina.cistjakova@saskarsme.lv

 

Bērns ir kā taurenis vējā.

Daži spēj lidot augstāk kā citi, bet katrs no viņiem lido tik labi, cik spēj.

Kāpēc salīdzīnāt citu ar citu ?

Katrs ir atšķirīgs !

Katrs ir īpašs !

Katrs ir skaists !

(Marija Montesori)

 

Bērnudārzs Maltas ciematā durvis vēra 1950. gadā. Tas bija izvietots divās ēkās, kur darbojas četras grupas.

1983. gadā tika nodota ekspluatācijā patreizējā bērnudārza ēka. Pirmsskolas izglītības iestāde atrodas pašā daudzstāvu māju rajona centrā. Nelielā attālumā atrodas Bērnu un jauniešu centrs un Mūzikas skola. Ar šīm iestādēm ir izveidojusies laba sadarbība.

Mūsu mērķis:  pilnveidot bērnu kā personību. Drošs, pārliecināts, mīlēts, aktīvs, radošs un krietns mazais Cilvēks.

Mūsu uzdevums: stiprināt bērna pastāvību caur ētiski estētisko, intelektuālo un fizisko aktivitāti, veidojot bērna iekšējo vēlmi uzzināt apkārtējo pasauli.

Mēs realizējam  Vispārējās pirmsskolas izglītības programmu (kods 01011111)
Mēs kopīgi esam radījuši labvēlīgu, mājīgu, interesantu, attīstošu vidi bērniem. Pastāvīgi papildinām rotaļlietu bāzi, iegādājamies jaunus mācību līdzekļus.  
Dienas režīms ir atbilstošs katra bērna vecumam. Tiek nodrošināta kvalitatīva sabalansēta ēdināšana 3х dienā brokastis, pusdienas, launags.

Iestādes darba laiks no plkst. 7:00- 18:00 (izņemot brīvdienas un svētku dienas)

2x dienā slēgtā teritorijā notiek pastaigas un rotaļas svaigā gaisā, kur blakus smilšu kastei, šūpolēm un slidkalniņam ir iekoptas skaistas puķu dobes.
Pirmsskolas izglītības satura īstenošanas mērķis ir zinātkārs, radošs un dzīvespriecīgs bērns, kas gūst pieredzi par apkārtējo pasauli un savstarpējo mijiedarbību tajā. Pirmsskolas izglītībā tiks nodrošināts vienots audzināšanas un mācību process, kurā praktiskā darbībā bērns apgūst zināšanas un pamatprasmes mācību jomās, attīsta caurviju prasmes un veido ieradumus, kas balstīti vērtībās.

2021./2022. mācību gadā iestādē reģistrēti 100 audzēkņi, strādā 10 pedagogi un 16 tehniskie darbinieki, divi logopēdi blakusdarbā.

Maltas PII “Dzīpariņš”:

Grupiņas ir iekārtotas mājīgi un pārdomāti, tajās tiek uzturēta kārtība, jo estētiska vide ietekmē bērna gaumes veidošanos un emocionālo komfortu.

Telpas ir plašas un gaišas. Ir atsevišķa telpa kultūras pasākumu organizēšanai, jo bērni pie mums pavada dienas lielāko daļu, un gan emocionālai, gan fiziskai labsajūtai ir nepieciešama brīvas pārvietošanās un vides maiņas iespēja.

Grupiņu telpas ir sadalītas tematiskajos centros, jo strukturēta vide bērnam ļauj vieglāk saprast lietu kārtību un patstāvīgi tajā darboties.

Tematiskajos centros ir daudzveidīgs dabas materiālu klāsts, vairums didaktisko un uzskates materiālu ir skolotāju pašu gatavoti, jo, tos veidojot, skolotājs rāda piemēru, ka daudzas lietas var izdarīt pats, turklāt tieši tādas, kādas tās nepieciešamas. Iztēlei un radošumam robežu nav!

Vecāko bērnu  grupā ir pieejami daudzveidīgi kluči un konstruktori, jo darbošanās ar tiem veicina eksakto domāšanu, liek domāt, lai panāktu vēlamo rezultātu, un tā ir lieliska spēle, lai veidotu pirmās iemaņas komandas darbam un sadarbībai. Mācīšanās notiek rotaļājoties.

Mācību procesā tiek izmantotas gan klasiskās pedagoģijas metodes, gan arī iedvesmojamies no alternatīvajām pedagoģijas metodēm, piemēram, jaunāko bērnu grupās plaši un daudzveidīgi tiek pielietoti M.Montesori praktisko nodarbību materiāli (šķirošana, pārbēršana, grupēšana, pārliešana utt.), jo mācību process ir nebeidzams eksperiments un līdz pareizajai atbildei var nokļūt dažādos veidos.

Brīvo rotaļu laikā klausāmies  mūziku, jo pamatojoties uz zinātnisko pētījumu atziņām, tas uzlabo bērnu atmiņu un smadzeņu darbību kopumā.

Bērni un skolotāji sadarbojas, – bērni palīdz praktiskajos darbos (rūpes par telpaugiem, galdu servēšana, savu darbiņu sakārtošana u.tml.), jo izdarot patstāvīgi nostiprinās pašapziņas sajūta.

Papildus pirmsskolas programmā ietvertajām nodarbībām regulāri tiek organizētas projektu nedēļas, aicināti ciemiņi, kā arī paši dodamies ekskursijās, jo mūsdienu bērni ir ļoti aktīvi un atvērti – viņiem interesē arī tas, kas notiek „aiz bērnudārza sienām”.

 
 
 
 
 
 
 

Datums

22 Janvāris 2015

Tags

Izglītība